piątek, 31 lipca 2009

Warsztaty dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu

Co prawda są wakacje, ale może ktoś zechce się trochę "podszkolić" :) na warsztatach - pierwsza tura już 3-6 września.

Oto informacja od organizatorów:

Warsztaty w ramach projektu "Drugiej dolnośląskiej inicjatywy edukacyjnej dotyczącej międzynarodowej współpracy na rzecz rozwoju"


Nie ogarniasz świata. Nie wiesz dlaczego w jednych krajach żyje się ludziom lepiej, niż w innych. Zastanawiasz się, czy w walce z biedą ważna jest demokracja i czy międzynarodowy rozwój to tylko gospodarka i technologia. Permanentnie zmieniająca się rzeczywistość stawia przed nami nowe wyzwania.


Uczestnicy WARSZTATÓW będą mieli okazję dowiedzieć się o sprawach, które mogą mieć wpływ na przyszłość ludzi na Ziemi oraz zdobyć wiedzę w jaki sposób sami mogą na to oddziaływać.

W projekcie udział mogą wziąć:
- studenci,
- młodzi ludzie zainteresowanych działalnością społeczną,
- osoby aktywne zawodowo, lub planujące podjąć pracę w: mediach, edukacji formalnej i pozaformalnej, przy realizacji projektów humanitarnych i rozwojowych.

Od uczestników nie jest wymagana wiedza z edukacji rozwojowej. Działanie to skierowane jest do młodych ludzi i studentów z pewnym doświadczeniem w działalności trzeciego sektora, biznesu czy edukacji, którzy chcą wdrażać w swojej pracy nowe standardy związane z poczuciem globalnej odpowiedzialności.

W każdym warsztacie prowadzonym metodami aktywnymi udział weźmie 15 osób. Odbędą się we Wrocławiu cztery spotkania weekendowe poświęcone:

- 03- 06 września 2009 - społecznej odpowiedzialności biznesu- zgłoszenia przyjmujemy do 10.08.2009

- 24-27 września 2009- dotyczące pomocy rozwojowej i promocji wolontariatu- zgłoszenia przyjmujemy do 01.09.2009

- 15-17 października 2009 – zagadnieniom genderowym w rozwoju

- 19-21 listopada 2009 - dotyczące edukacji rozwojowej.Informacji na temat inicjatywy edukacyjnej udziela koordynator projektu Anna Jamroz: anna.jamroz@silesius.org.pl, tel kom. : 722 110 604

Źródło: http://www.silesius.org.pl/aktualnosci,111,warsztaty-w-ramach-projektu-globalna-zmiana--druga-dolnoslaska-inicjatywa-edukacyjna.html - na tej stronie znajduje się link do formularza zgłoszeniowego

1 komentarz:

  1. Kapitał przejmuje kolejne sektory, pięknie.

    OdpowiedzUsuń