sobota, 22 maja 2010

Białoruś: Zatrzymania uczestników wolnego uniwersytetu

[Przeklejone z: Czarny Sztandar, Serwis Internetowy Łódzkich Anarchistów]

Jak informują białoruskie Indymedia, we wtorek 18 około godziny 19 maja policja i oddziały OMON dokonały najazdu na lokal przy ulicy Suchej w Mińsku, gdzie odbywał się wykład Wolnego Uniwersytetu „Wojna domowa w Hiszpanii i wolne komuny w Aragonii“. W wyniku najazdu zatrzymano ogółem 20 osób, które brały udział w wykładzie. Wszystkich zatrzymanych przewieziono na posterunek milicji w dzielnicy Moskowskaja.

Wolny Uniwersytet w Mińsku zainaugurował swoją działalność pół roku temu. Od tego czasu bez ingerencji władz przeprowadzono serię wykładów, prelekcji i pokazów wideo poświęconych historii ruchów wolnościowych na świecie i bieżącym zagadnieniom politycznym.

Wszyscy zatrzymani zostali w związku z majowym atakiem na siedzibę prorządowych związków zawodowych, do której przyznali się wcześniej mińscy anarchiści. Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni na pobliski posterunek policji, gdzie zdjęto ich odciski palców, a następnie przesłuchano w obecności oficerów białoruskiego KGB. Do godziny 21:30 wszyscy zatrzymani opuścili posterunek, jak na razie brak informacji o postawieniu im zarzutów.

[ źródło: http://www.czsz.bzzz.net/czarny/node/2822 ]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz