wtorek, 9 lutego 2010

Studencka okupacja w Sussex

Pracownicy uniwersytetu Sussex w południowej Anglii protestują przeciw cięciom budżetowym i zwolnieniom, a studenci dokonują akcji wsparcia na rzecz protestujących. Między innymi dokonano okupacji hali konferencyjnej Bramber House, o czym piszą sami studenci z Sussex:

"8 lutego b.r. do centrum konferencyjnego w Bramber House weszło ponad stu studentów i dokonało okupacji w solidarności z zapowiedzianym strajkiem związku UCU. Popieramy również działania wszystkich innych pracowników uczelni w Sussex w proteście przeciw cięciom budżetowym.

Podczas wczorajszego wiecu zebraliśmy ponad 250 funtów na fundusz strajkowy. Wzywamy wszystkich, którzy szanują pracę zatrudnionych na uczelni do dalszych wpłat.

Wyrażamy ostry sprzeciw przeciwko cięciom budżetowym i brakowi sensownej konsultacji działań kierownictwa z pracownikami i studentami. Nasza akcja - to zaledwie początek, część szerszej kampanii przeciwko cięciom proponowanym przez kierownictwo uczelni. Chcemy postawić administrację w obliczu walki. Zdajemy sobie sprawę z tego, iż Sussex - to nie jedyna uczelnia dotknięta cięciami wydatków publicznych i że jest to zjawisko nie tylko ogólnokrajowe, ale że to samo dzieje się z edukacją w innych krajach. Pragniemy wyrazić naszą solidarność ze wszystkimi walczącymi przeciw cięciom budżetowym na całym świecie."

Źródło: http://defendsussex.wordpress.com/

Tłumaczenie: OKUPE UG

Sugerujemy wysyłanie listów poparcia na adres: sussexstopthecuts@gmail.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz